Wyprawka szkolna: Co powinno znaleźć się w plecaku Twojego dziecka?
Co dziecko musi mieć w szkole podstawowej?
Podręczniki 📚
Od kilku lat to szkoły zapewniają większość podręczników. Na początku roku, nauczyciele proszą czasem o dokupienie dodatkowych ćwiczeniówek, które nie weszły w skład finansowania. Aby zabezpieczyć podręczniki warto nabyć okładki, aby zabezpieczyć i zapewnić przyjemnie korzystanie kolejnym rocznikom. Pamiętajcie, aby uprzedzić dzieci i przypominać, żeby nie zakreślały nic w podręczniku.
💡 TIP: Czy wiecie, że można obłożyć podręczniki w tapetę? To świetny sposób, tani, dobrze zabezpiecza i ładnie wygląda.
Artykuły piśmiennicze🖋️
Zapewnij różnorodność długopisów, ołówków, mazaków i kredki, aby dziecko mogło korzystać z odpowiednich przyborów w zależności od zajęć. Kolorowe długopisy pomogą tworzyć kreatywne notatki i pomogą w nauce.
Linijka, cyrkiel, ekierka: Niezbędne narzędzia do wykonywania zadań matematycznych i technicznych.
Pudełko na kanapki i bidon🥪
Wybierz praktyczne pudełko na kanapki, aby zapewnić dziecku smaczny posiłek w szkole. Pudełka na lunch to ostatnio modny element wyposażenia plecaka. Mnóstwo ich wariancji znajdziecie w marketach i Internecie. Pamiętajcie, aby wybrać pojemników, który posłuży wam na dłużej, sprawdźcie, czy ma solidne zamknięcie i dobrej jakości plastik. W ostatnim czasie pojawia się też coraz więcej alternatyw do plastiku, np. materiał z konopi włóknistych, to świetna alternatywa i krok w stronę bycia Eko.
Zestaw artystyczny i materiały plastyczne🎨
Dla rozwijania kreatywności i pasji do rysowania, młodszemu dziecku dodaj do wyprawki szkolnej zestaw farb, pędzli i blok do rysowania. Często przydadzą się też pastele.
Kalkulator🧮
W miarę jak przedmioty stają się bardziej zaawansowane, kalkulator staje się niezbędnym narzędziem do wykonywania działań matematycznych.
Piórnik: Dzieci w wieku szkolnym mają już często swoje preferencje i ulubiony sposób przechowywania materiałów.
Plecak🎒
Plecaki to jakaś zagadka, co roku staram się kupić porządny plecak, który wystarczy na dłużej i co roku wracam do punktu wyjścia i szukam kolejnego. Może to kwestia obciążenia albo zużywania przez dzieci natomiast często plecaki nie przeżywają nawet roku. Zerwane ramionka, pęknięcia albo wypadki z bananem (to długa historia), dlatego naprawdę zwracajcie uwagę na jakość szwów i materiału. Plecaki z podręcznikami, bidonem, lunchem potrafią ważyć nawet 8 kg!
Coraz częściej dzieci mogą zostawić podręczniki w szkolnych szafkach, ale co zrobić, gdy czeka ich 5 sprawdzianów i muszą je zabrać do domu.
Wybór plecaków jest ogromny, od usztywnianych tornistrów po plecaki, które bardziej przypominają worki. Wiele zależy od preferencji dziecka i panującej modzie.
💡 TIP: Pamiętajcie o odblaskach! Plecaki młodszych dzieci często mają odblaskowy materiał albo wszywki, jeżeli odblasków brakuje postarajcie się doczepić kilka. To kwestia bezpieczeństwa.
Ubranie i obuwie🎒
Pamiętajcie o zakupie (lub odświeżeniu) zestawu na wychowanie fizyczne oraz butach na zmianę.
Zeszyty📓
To temat rzeka (a może las…?) Ile zeszytów potrzeba do szkoły?
- W klasach 1-3
W pierwszej klasie najlepiej zacząć od 16 kartkowych zeszytów w 3 linie i kratkę. Na tym etapie zeszyty są dość małym wydatkiem, więc polecam kupić po 3 z każdego rodzaju. Potem to już nauczyciel pokieruje dziecko i poradzi, kiedy można przejść na zeszyt z jedną linią.
Warto też zaopatrzyć się w zeszyt do nut.
- W klasach 4-8
W starszych klasach najlepiej sprawdzają się zeszyty 32 i 60 kartkowe.
Warto kupić te o wyższej gramaturze (min 70), dzięki czemu kartki nie będą przebijać a młodzież będzie mogła spokojnie pisać, bo obu stronach.
Najczęściej wybieranym formatem jest A5 chociaż w starszych klasach, młodzież często wybiera format A4, zwłaszcza do matematyki, co pozwala na czytelniejsze rozpisanie zadań i dodatkowe notatki.
Zeszyty w linie: Bezpiecznym wyjściem jest zakupić minimum 3 zeszyty w linie. Do nauki języka polskiego i dwóch języków obcych
Zeszyty w kratkę: Minimum 10 zeszytów w kratkę, przedmioty różnią się w poszczególnych klasach, jednak dobrze mieć mały zapas w domu.
przyroda (w 4 klasie), informatyka, matematyka, historia, geografia, biologia, etyka (lub religia), fizyka (od 7 klasy), chemia (od 7 klasy), WOS (od 8 klasy), EDB (od 8 klasy)
Dodatkowo: Kupcie też blok papiery milimetrowego, nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebny i zeszyt do nut.
Dobrze zorganizowana wyprawka szkolna to klucz do sukcesu i komfortu w trakcie nauki. Pamiętaj, żeby włączyć także dziecko w proces wybierania i pakowania wyprawki. To sprawi, że będzie bardziej zaangażowane i podekscytowane nadchodzącym rokiem szkolnym! PS. Zerknij na naszego TikToka, gdzie omawiamy produkty szkolne w trzech sklepach: Biedronce, Lidl i Auchan. Link ➡️TUTAJ
Przeczytaj także:
- W którym sklepie jest najtaniej? Porównanie cen w sklepach: Biedronka, Lidl i Auchan
- Jaki jest dobry odplamiacz? Recenzja 6 produktów
- Jak mrozić owoce?